четвер, 12 березня 2015 р.

Українці побачать унікальне сонячне затемнення

Про це виданню "Погляд" розповів директор Астрономічної обсерваторії ЛНУ імені Івана Франка Богдан Новосядлий.
Перший контакт почнеться о 10:50, максимальна фаза затемнення Сонця настане об 11:52 і завершиться споглядання цього астрономічного явища о 13:09.
Повна фаза пройде далеко від України. Смуга повного затемнення проходить у Північній півкулі, в Атлантиці через Північний Льодовитий океан, і, що цікаво, майже точно пройде через Північний полюс. Повне закриття сонячного диску можна спостерігати на Фарерських островах та на архіпелазі Шпіцберген,
— сказав Новосядлий.
Натомість на основній території Землі не буде видно ні повного, ні часткового затемнення. Затемнення побачить Європа, Скандинавія, частина України, північний захід і північ Росії. У всіх цих місцях буде закрита різна частина Сонця. Так, у Львові максимальна фаза часткового затемнення буде глибшою, аніж у Києві – 59% диску Сонця буде закрито Місяцем, у столиці – 52%.Директор обсерваторії також пояснив, чим затемнення 20 березня є цікавим. "Це затемнення цікаве тим, що відбувається впритул до дня весняного рівнодення. Рівно через 12 годин Сонце перетне небесний екватор і перейде в Північну частину півкулі і в нас почнеться астрономічна весна. Це відбудеться 21 березня, о першій годині 31 хвилині за київським часом", — розповів експерт.
Українці побачать унікальне сонячне затемнення

середа, 11 березня 2015 р.

Патріархи китайської науки отримали держпремії по $826 тис.

Двоє видатних китайських учених-физиків 85-річні Чжан Цуньхао і 95-річний Чен Кайцзя отримали по 826 тис. доларів (5 млн юанів).Премії вручив голова КНР Сі Цзіньпін на урочистих зборах по нагородженню учених і фахівців, удостоєних держпремій у галузі науки і техніки за 2013 рік, передає власний кореспондент Укрінформу з Пекіна."Китай вступив у новий етап, коли країна має більше розраховувати на науку і технологічну інновацію, які мають просувати і підтримувати економічний розвиток і соціальний прогрес", - заявив, звертаючись до присутніх, прем'єр Держради Лі Кецян.Героями дня стали Чжан Цуньхао, який вже більш як 40 років вивчає хімічну кінетику і моделювання, і його колега Чен Кайцзя, ключова постать у розробці китайської ядерної зброї.Ще одну групу учених Академії наук КНР відзначили за внесок у розвиток природних наук, зокрема, у дослідження високотемпературних надпровідних матеріалів. До цього премія у цій галузі не вручалася три роки поспіль.Всього на церемонії було вручено 10 премій і відзначено нагородами 313 наукових програм. Міжнародній премії за співпрацю у сфері науки і техніки були удостоєні також 8 зарубіжних учених - з Італії, США, Німеччини, Росії та Канади.