понеділок, 22 лютого 2016 р.

Нова програма з інформатики 5-9 класи. Всім до ознайомлення.

На сайті Міністерства освіти і науки України з'явилися нові програми, у тому числі з інформатики для 5-9 класів для тих, хто вивчав інформатику у 2-4 класах.
У новій програмі багато передбачених сюрпризів. Наприклад, у 5, 6 та 7 класах присутні 12 годин  з теми "Алгоритми та програми" (програмування), у 8 класі цій темі присвячено 24 години, а у 9му - 18 годин.

Тому, напевно, всім вчителям інформатики прийдеться згадати навички програмування хоча б у звичайних Basic та Pascal. Програма регламентує роботу учнів у навчальному середовищі програмування та у середовищі розроблення програм.
Ознайомитися з програмою та завантажити її можна за посиланням
 mon.gov.ua/content/informatika-(5-9)-dlya-uchniv-yaki-vivchali-v-2-4.docx

неділя, 21 лютого 2016 р.

Міжнародний день рідної мови.



Тарас Шевченко "Думка" (натисніть для прослуховування)

Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Мова та її нарічча стають не просто засобом комунікації, але й відкривають для нас дуже широкі можливості. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова.
Колись ми всі говорили однією мовою. Розуміли один одного і нам не був потрібен хороший фахівець - перекладач. Згідно з Біблійними текстами (Буття, глава 11) поділ мов відбувся в регіоні, який був названий Вавилон. Не заглиблюючись у причини цього явища скажемо, що зараз на нашій планеті за оцінками фахівців всесвітньої організації ЮНЕСКО налічується близько 6-ти тисяч мов, причому половина з них перебуває під прямою загрозою зникнення. Добре це чи погано - не можна сказати напевно, проте абсолютно точно можна стверджувати, що окрема, самостійна мова - це своєрідний носій цілком певних традицій та культурної спадщини, що в свою чергу вказує на конкретну цінність, яку вона може представляти хоча б з точки зору історичної аналітики.
У 1999-му році, за даними проекту DilovaMova.com, на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.
Зроблені кроки по збереженню і поширенню рідних мов на практиці показали, що це активно служить зміцненню солідарності і терпимості, розширенню взаєморозуміння і діалогу, що особливо цінно для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій.

субота, 20 лютого 2016 р.

Наказ МОН України від 08.02.2016 № 92 «Про організацію доопрацювання навчальних програм для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів»

На сайті МОН України оприлюднено наказ «Про організацію доопрацювання навчальних програм для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів» від 08.02.2016 № 92". Відповідно до наказу навчальні програми для учнів 10-11-х класів буде доопрацьовано та спрощено відповідно до чинних типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів. Наказом затверджено склад робочих груп з доопрацювання програм з історії, правознавства, географії, української та іноземних мов, зарубіжної літератури, трудового навчання, інформатики, математики, біології, хімії, фізики, основ здоров’я, фізичної культури та мов національних меншин. 1 квітня 2016 року робочі групи оприлюднять для громадського обговорення нові проекти навчальних програм.

четвер, 18 лютого 2016 р.

ОНОВЛЕННЯ


Шановні батьки, вчителі, учні та гості нашого блогу зверніть увагу на оновлення "РОЗВИВАЛЬНІ ВПРАВИ" в лівому вертикальному меню.

понеділок, 8 лютого 2016 р.

День безпечного Інтернету 2016 в Україні

День безпечнішого Інтернету (Safer Internet Day) відзначається другого дня (у вівторок), другого тижня, другого місяця (лютого) з 2004 року з метою популяризації більш безпечного і більш відповідального використання онлайн-технологій і мобільних телефонів, особливо серед дітей і молодих людей в ​​усьому світі.
Запроваджений цей день у 2004 за ініціативи європейських некомерційних організацій: Європейської комісії, European SchoolNet, Insafe (European Safer Internet Network — Європейська мережа безпечного Інтернету).
Компанія Insafe об’єднує 30 безпечних Інтернет-центрів онлайн у кожній з 27 країн Євросоюзу, а також в Ісландії, Норвегії та Росії. На жаль, ще не відкрито Інтернет-центр в Україні.
Кожен Інтернет-центр складається з центру довіри, гарячої лінії та молодіжної групи. Гарячі лінії надають інформацію та поради дітям, підліткам, батькам і викладачам з тематики комп’ютерної безпеки. За телефоном гарячої лінії завжди можна повідомити про заборонений і нелегальний контент, зберігши при цьому конфіденційність.
Кожного року День безпечнішого Інтернету відзначається під девізом.
В День безпечнішого Інтернету в багатьох країнах світу обговорюються шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання Інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.
День безпечнішого Інтернету має на меті об’єднання зусиль зацікавлених державних, громадських та приватних сторін для підвищення рівня знань про безпечне та відповідальне використання Інтернет-технологій, перш за все, серед дітей та молоді.
Відзначення в Україні
В 2009 Коаліція за безпеку дітей в Інтернеті за ініціативи «Майкрософт Україна» оголосила про запуск соціальної кампанії «Місяць безпечного Інтернету».
В 2009 році створена постійно діюча «гаряча лінія» з веб-інтерфейсом Skarga, де кожен користувач може залишити свою скаргу щодо інформаційних порушень в Інтернеті, де кожен користувач може залишити свою скаргу щодо інформаційних порушень в Інтернеті. 
В 2013 в День безпечнішого Інтернету проведена прес-конференція Інтернет асоціації України, під час якої було визначено стратегію боротьби за безпеку в Інтернеті, яку умовно можна розділити на три складові: інформування користувачів і профілактичні заходи, створення механізму захисту в процессі надання Інтернет-послуг, впровадження законодавчих актів по усуненню протизаконного контенту.
on-uaТакож був створений сайт Он-ляндія: безпечна веб-країна з матеріалами для дітей, батьків i вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть засвоїти  основи безпечної роботи в Інтернеті.

Рекомендовані інформаційні ресурси для проведення заходів:
● Сайт Онляндія – безпечна веб-країна: http://disted.edu.vn.ua/media/bp/html/etusivu.htm.
● Сайт про безпеку в Інтернеті від Google – http://www.prointernet.in.ua.
●Тренінг “Критичне оцінювання ресурсів інтернету” для вчителів і учнів: http://wiki.iteach.com.ua/Тренінг_”Критичне_оцінювання_ресурсів_інтернету”_для_вчителів_і_учнів.
●Мультимедийный учебный дистанционный курс безопасного пользования ресурсами сети Интернет – https://onlinesafety.info/#/home.
● Урок Інтернет-безпеки для проведення з дітьми: http://startuem.lg.ua/?p=1445.
●Посібник «Освіта в сфері прав людини в Інтернеті» з 5 новими груповими вправами: https://www.academia.edu/18492034/Освіта_в_сфері_прав_людини_в_Інтернеті._Human_rights_in_the_Internet._Manual_for_educators_and_youth_workes
● Онлайн курс «Права людини та Інтернет», що передбачає ознайомлення Інтернет-користувачів з їх правами в онлайновому середовищі: http://hr-online.org.ua/ua/kursi/.
● Тренінгові вправи з безпечної поведінки в Інтернеті для дітей та молоді переможців Національного конкурсу: http://startuem.lg.ua/?p=1427#more-1427 або знайти у журналі «Соціальний педагог» видавництва «Шкільний світ» (Випуск №2, 2015).
● Міжнародна кампанія «Рух проти мови ненависті он-лайн»: http://www.nohatespeechmovement.org/ (англійською мовою) або http://nhsm.info/ (українською мовою).
● Практичний посібник «Букмаркс: керівництво по боротьбі з мовою ненависті он-лайн за допомогою освіти у сфері прав людини»: http://nohate.ext.coe.int/Campaign-Tools-and-Materials/Bookmarks (англійською мовою).

неділя, 7 лютого 2016 р.

Національний відбір Євробачення-2016


Українська співачка з Криму Джамала отримала найбільшу кількість голосів підтримки глядачів під час смс-голосування на першому півфіналі Національного відбору на пісенний конкурс «Євробачення-2016». У голосуванні враховані повідомлення 160 тисяч українців.
Джамала також отримала найвищу оцінку (9 балів) і в голосуванні суддів. Таким чином, співачка набрала найбільшу кількість балів з усіх претендентів – 18.
Перший півфінал Національного відбору на «Євробачення-2016» відбувся 6 лютого в прямому ефірі телеканалів СТБ та «UA:Перший».