четвер, 1 вересня 2016 р.

Перше вересня - радісний день.

З нагоди свята на урочистостях були присутні гості:

Голова адміністрації Новобаварського району

Т.А. Цибульник

Депутат Харківської обласної ради

О.Ю. Ткаченко

Гості вручили подарунки від Харківського міського голови Г.А. Кернеса та депутата обласної ради А.Ю. Ткаченка

Найбажанішим подарунком для всієї малечі було відкриття капітально відремонтованої спортивної зали.

 

середа, 31 серпня 2016 р.

понеділок, 6 червня 2016 р.

понеділок, 7 березня 2016 р.

МАСЛЯНА

У 2016 році святкування Масляної припадає на тиждень з 7 по 13 березня. 

Так уже повелося, що сучасне покоління краще знає звичаї сусідніх народів, аніж свої.

Скажімо, впродовж останніх десятиліть у Києві та інших містах України широко відзначали і пропагували Масляну з млинцями — так звані «Проводи російської зими». 

Але жоден з організаторів ні разу не обмовився слівцем про українську Масляну, наче такої ніколи й не існувало. Між тим, наші пращури віддавна відзначали це дійство, що мало виразно національний характер.

В Україні останній тиждень м'ясниць, як я уже казав, носив кілька назв — Масляна, Сиропусний тиждень, Пущення, Загальниця, тощо. 

Структурно він ділиться на три основні частини: зустрічний «переломний» понеділок, «широкий» четвер та «прощальна», чи «шуткова», неділя. Кожна з них мала свою обрядову специфіку.

Основною обрядовою стравою Масляної (Масниці, Масляниці) були вареники з сиром, які вживалися з маслом чи сметаною. 

Виготовляли також гречані млинці, заправлені смальцем. Ними частували протягом усього тижня. 

Досить популярними серед селян були сколотини од масла. «Нехай буде,— казали в таких випадках,— і маслянка, аби щоранку!» 

Загалом Масляна вважалася жіночим святом, хоч участь у ньому могли брати й чоловіки. Але вони мусили за це відборговувати грішми чи горілкою.

У цей час широко практикувалися й погостини. Жінки, зібравшись у гурти, йшли в понеділок до корчми і відзначали «початок Масної». 

Святкування Масляної

У вівторок жінки знову сходились до шинку, вчиняли всілякі забави і сценки.

Середу на м'ясопусному тижні називали «зноби-баби». Якихось обрядодій, пов'язаних з цим днем, не збереглося. 

Одначе в переломний чи широкий четвер жінки, зібравшись у товариство, піднімали тости за те, «щоб телята водились» і намагалися в цей день не прясти, «аби масло не згіркло».

По своєму цікаво святкували й п'ятницю. Як стверджує О. Воропай, віддавна в Україні у цей день зять мав почастувати тещу. 

Щоправда, якщо хлопець оженився в осени, то годилося привести до себе жінчину матір на другий день Різдва — це за умови, що теща була чемною й шанованою. Коли ж вона була сварливою і непривітною,— третього дня. 
Натомість, якщо весілля справляли в різдвяні м'ясниці, тоді запросини припадали на масляну п'ятницю. 

Гарно спорядивши повоз, зять з великими почестями саджав тещу в сани, запросивши й інших членів її родини, й гордо віз селом. 

Святкування Масляної

Якщо ж він мав «на неї зуба», то вибирав баюри, щоб сани перевернулися..

За святковим столом він виголошував різноманітні побажання, переважно жартівливого характеру:
— Пийте, люди, по повній чарці, щоб у моєї тещі горло не пересихало! — натякаючи на те, що вона занадто сварлива.

Святкування Масляної

Але найцікавіше відзначали останній день Масляної — Сиропусну неділю, Чорну неділю, Масне пущення. У різних регіонах були свої обряди й дійства. 

Ось як це відбувалося колись на Бойківщині. Відомий дослідник цього краю Г. Дем'ян 1979 року зафіксував у селі Довгому Дрогобицького району на Львівщині такий спогад:
«Люде бавлятся, всьо п'ют, гостятся, бо завтра вже піст, вже не можна. Той піст, Великий піст буде тривати сім неділь. На сему неділю Великдень. Вже тоді всьо, піст кінчається. А на пущення забави роб'ят, що вже тоти всі ся сходять там, сусіди й роблят гостину. Вимивают завтра всю посуду від того масного: вже піст буде. Вже будут варити киселицю. Вже будут варити біб, оливки з фасолев, хто має, а хто не має, то грушки з фасолев та яблука. Пісне будут варити всьо».

На Полтавщині, як засвідчує М. Маркевич, у неділю сусіди й родичі обходили одне одного й просили прощення за образи. Вважалося, що саме в цей день має відбутися страшний суд, а тому годилося «помиритися з тими, хто на цьому світі». Особливо богомільні люди не виходили на вулицю, не вживали горілки і пригадували скільки ними зароблено гріхів протягом життя. 

На Слобідській Україні чоловіки не лягали спати з дружинами, «щоб вовк поросят не з'їв».

Відтак, завітавши зранку до сусіда чи родича, пропонували таку мирову:
— Прости мені! — низько вклонившись, звертався сусід до сусіда.
— Бог простить,— відказував господар чи господиня.
— І вдруге прости!
— Бог простить...
— У втретє прости!
— Бог простить!

Після цих діалогів, які не розповсюджувалися лише на дітей, люди цілувалися, а якщо й ні, то все ж вважали, що заподіяна перед цим кривда втрачала гріхотворну суть. 

У такий спосіб народна звичаєва структура сприяла полагодженню різноманітних конфліктів між людьми, як кажуть зараз, розряджала стресогенну атмосферу, котра в повсякденному житті не була рідкістю. Недарма мудре народне прислів'я стверджувало: «Не вічно ж носити камінь за пазухою».

Я вже згадував, що протягом Масляної люди вживали переважно вареники з сиром. Та це обрядове їство було особливо пошанованим у неділю, а тому казали: «Вареники доведуть, що й хліба не дадуть». 

Ввечері ж влаштовували цікавий обряд «полоскання зубів». З цього приводу Брокгауз і Ефрон до свого знаменитого енциклопедичного словника ввели цікаве пояснення: 
«У Малоросії Масляна закінчується полосканням зубів тому, що існує повір'я, буцімто чорти щоночі потрохи можуть витягати сир, котрий залишився між зубами, доки самі усього не витягнуть із зубами...»

У кожному регіоні обряд цей мав свої відмінності. Наведу найбільш поширені. У неділю ввечері, коли вже закінчувалось пущення, годилося вичистити із зубів залишки сиру. Якщо його зав'язати в ганчірочку і носити під правою пахвою до Великодньої всенощної, то, як вважають літні люди, можна побачити в церкві всіх сільських відьом.

В іншому варіанті стверджується: для того, щоб узріти відьму чи домовика, необхідно у неділю ввечері виколупати з останнього вареника сир, покласти його в ганчірку й цілу ніч тримати в роті, а в Жилавий понеділок однести до церкви. При цьому «провидець» мусить стояти під час відправи на одному місці й не ворушитися. Після відправи, вже вдома сховати вузлик в гаманець з грішми й зберігати до Великодня. На всеношній, як переспівають «Христос воскрес...», неодмінно підійде котрась із жінок — вважайте, що вона і є відьмачкою...

Нарешті приходили розваги й до дівчат. Притримані від понеділка «ніжкові заговини» —кісточки від холодцю,— виносили на вулицю й кидали від порога до воріт. Якщо хрустець долітав, то дівчина буде здоровою протягом року, а коли перелітав через ворота — неодмінно вийде заміж. 

Крім того, селяни і в цей день традиційно прогнозували погоду. Вважалося:
Яка Сиропусна неділя, такий і Великдень.
Якщо сонце сходить вранці, то й ранньою видасться весна...

За різноманітними забавами та обрядами й завершувався останній день м'ясниць. Люди готувалися до найдовшого і, як уже мовилося, найсуворішого з усіх попередніх — Великого посту, а тому казали: «Масляна, Масляна, яка ти мала,— якби ж тебе сім неділь, а посту одна». Та що поробиш, коли, як стверджує інший крилатий афоризм: «Не завжди котові Масляна».

понеділок, 22 лютого 2016 р.

Нова програма з інформатики 5-9 класи. Всім до ознайомлення.

На сайті Міністерства освіти і науки України з'явилися нові програми, у тому числі з інформатики для 5-9 класів для тих, хто вивчав інформатику у 2-4 класах.
У новій програмі багато передбачених сюрпризів. Наприклад, у 5, 6 та 7 класах присутні 12 годин  з теми "Алгоритми та програми" (програмування), у 8 класі цій темі присвячено 24 години, а у 9му - 18 годин.

Тому, напевно, всім вчителям інформатики прийдеться згадати навички програмування хоча б у звичайних Basic та Pascal. Програма регламентує роботу учнів у навчальному середовищі програмування та у середовищі розроблення програм.
Ознайомитися з програмою та завантажити її можна за посиланням
 mon.gov.ua/content/informatika-(5-9)-dlya-uchniv-yaki-vivchali-v-2-4.docx

неділя, 21 лютого 2016 р.

Міжнародний день рідної мови.



Тарас Шевченко "Думка" (натисніть для прослуховування)

Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Мова та її нарічча стають не просто засобом комунікації, але й відкривають для нас дуже широкі можливості. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова.
Колись ми всі говорили однією мовою. Розуміли один одного і нам не був потрібен хороший фахівець - перекладач. Згідно з Біблійними текстами (Буття, глава 11) поділ мов відбувся в регіоні, який був названий Вавилон. Не заглиблюючись у причини цього явища скажемо, що зараз на нашій планеті за оцінками фахівців всесвітньої організації ЮНЕСКО налічується близько 6-ти тисяч мов, причому половина з них перебуває під прямою загрозою зникнення. Добре це чи погано - не можна сказати напевно, проте абсолютно точно можна стверджувати, що окрема, самостійна мова - це своєрідний носій цілком певних традицій та культурної спадщини, що в свою чергу вказує на конкретну цінність, яку вона може представляти хоча б з точки зору історичної аналітики.
У 1999-му році, за даними проекту DilovaMova.com, на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.
Зроблені кроки по збереженню і поширенню рідних мов на практиці показали, що це активно служить зміцненню солідарності і терпимості, розширенню взаєморозуміння і діалогу, що особливо цінно для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій.

субота, 20 лютого 2016 р.

Наказ МОН України від 08.02.2016 № 92 «Про організацію доопрацювання навчальних програм для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів»

На сайті МОН України оприлюднено наказ «Про організацію доопрацювання навчальних програм для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів» від 08.02.2016 № 92". Відповідно до наказу навчальні програми для учнів 10-11-х класів буде доопрацьовано та спрощено відповідно до чинних типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів. Наказом затверджено склад робочих груп з доопрацювання програм з історії, правознавства, географії, української та іноземних мов, зарубіжної літератури, трудового навчання, інформатики, математики, біології, хімії, фізики, основ здоров’я, фізичної культури та мов національних меншин. 1 квітня 2016 року робочі групи оприлюднять для громадського обговорення нові проекти навчальних програм.

четвер, 18 лютого 2016 р.

ОНОВЛЕННЯ


Шановні батьки, вчителі, учні та гості нашого блогу зверніть увагу на оновлення "РОЗВИВАЛЬНІ ВПРАВИ" в лівому вертикальному меню.

понеділок, 8 лютого 2016 р.

День безпечного Інтернету 2016 в Україні

День безпечнішого Інтернету (Safer Internet Day) відзначається другого дня (у вівторок), другого тижня, другого місяця (лютого) з 2004 року з метою популяризації більш безпечного і більш відповідального використання онлайн-технологій і мобільних телефонів, особливо серед дітей і молодих людей в ​​усьому світі.
Запроваджений цей день у 2004 за ініціативи європейських некомерційних організацій: Європейської комісії, European SchoolNet, Insafe (European Safer Internet Network — Європейська мережа безпечного Інтернету).
Компанія Insafe об’єднує 30 безпечних Інтернет-центрів онлайн у кожній з 27 країн Євросоюзу, а також в Ісландії, Норвегії та Росії. На жаль, ще не відкрито Інтернет-центр в Україні.
Кожен Інтернет-центр складається з центру довіри, гарячої лінії та молодіжної групи. Гарячі лінії надають інформацію та поради дітям, підліткам, батькам і викладачам з тематики комп’ютерної безпеки. За телефоном гарячої лінії завжди можна повідомити про заборонений і нелегальний контент, зберігши при цьому конфіденційність.
Кожного року День безпечнішого Інтернету відзначається під девізом.
В День безпечнішого Інтернету в багатьох країнах світу обговорюються шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання Інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.
День безпечнішого Інтернету має на меті об’єднання зусиль зацікавлених державних, громадських та приватних сторін для підвищення рівня знань про безпечне та відповідальне використання Інтернет-технологій, перш за все, серед дітей та молоді.
Відзначення в Україні
В 2009 Коаліція за безпеку дітей в Інтернеті за ініціативи «Майкрософт Україна» оголосила про запуск соціальної кампанії «Місяць безпечного Інтернету».
В 2009 році створена постійно діюча «гаряча лінія» з веб-інтерфейсом Skarga, де кожен користувач може залишити свою скаргу щодо інформаційних порушень в Інтернеті, де кожен користувач може залишити свою скаргу щодо інформаційних порушень в Інтернеті. 
В 2013 в День безпечнішого Інтернету проведена прес-конференція Інтернет асоціації України, під час якої було визначено стратегію боротьби за безпеку в Інтернеті, яку умовно можна розділити на три складові: інформування користувачів і профілактичні заходи, створення механізму захисту в процессі надання Інтернет-послуг, впровадження законодавчих актів по усуненню протизаконного контенту.
on-uaТакож був створений сайт Он-ляндія: безпечна веб-країна з матеріалами для дітей, батьків i вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть засвоїти  основи безпечної роботи в Інтернеті.

Рекомендовані інформаційні ресурси для проведення заходів:
● Сайт Онляндія – безпечна веб-країна: http://disted.edu.vn.ua/media/bp/html/etusivu.htm.
● Сайт про безпеку в Інтернеті від Google – http://www.prointernet.in.ua.
●Тренінг “Критичне оцінювання ресурсів інтернету” для вчителів і учнів: http://wiki.iteach.com.ua/Тренінг_”Критичне_оцінювання_ресурсів_інтернету”_для_вчителів_і_учнів.
●Мультимедийный учебный дистанционный курс безопасного пользования ресурсами сети Интернет – https://onlinesafety.info/#/home.
● Урок Інтернет-безпеки для проведення з дітьми: http://startuem.lg.ua/?p=1445.
●Посібник «Освіта в сфері прав людини в Інтернеті» з 5 новими груповими вправами: https://www.academia.edu/18492034/Освіта_в_сфері_прав_людини_в_Інтернеті._Human_rights_in_the_Internet._Manual_for_educators_and_youth_workes
● Онлайн курс «Права людини та Інтернет», що передбачає ознайомлення Інтернет-користувачів з їх правами в онлайновому середовищі: http://hr-online.org.ua/ua/kursi/.
● Тренінгові вправи з безпечної поведінки в Інтернеті для дітей та молоді переможців Національного конкурсу: http://startuem.lg.ua/?p=1427#more-1427 або знайти у журналі «Соціальний педагог» видавництва «Шкільний світ» (Випуск №2, 2015).
● Міжнародна кампанія «Рух проти мови ненависті он-лайн»: http://www.nohatespeechmovement.org/ (англійською мовою) або http://nhsm.info/ (українською мовою).
● Практичний посібник «Букмаркс: керівництво по боротьбі з мовою ненависті он-лайн за допомогою освіти у сфері прав людини»: http://nohate.ext.coe.int/Campaign-Tools-and-Materials/Bookmarks (англійською мовою).

неділя, 7 лютого 2016 р.

Національний відбір Євробачення-2016


Українська співачка з Криму Джамала отримала найбільшу кількість голосів підтримки глядачів під час смс-голосування на першому півфіналі Національного відбору на пісенний конкурс «Євробачення-2016». У голосуванні враховані повідомлення 160 тисяч українців.
Джамала також отримала найвищу оцінку (9 балів) і в голосуванні суддів. Таким чином, співачка набрала найбільшу кількість балів з усіх претендентів – 18.
Перший півфінал Національного відбору на «Євробачення-2016» відбувся 6 лютого в прямому ефірі телеканалів СТБ та «UA:Перший».


четвер, 28 січня 2016 р.

Міжнародний день захисту персональних даних

28 січня відзначається Міжнародний день захисту персональних даних (Data Protection Day). Це свято було засновано для того, щоб користувачі мережі не забували про дотримання правил поведінки в інтернеті, які допомагають убезпечити їх віртуальну і реальне життя. 
Рішення відзначати цю дату було прийнято 26 Квітень 2006 року Комітет міністрів Ради Європи. Ця дата відповідає річниці підписання Конвенції Ради Європи від 28 січня 1981 року «Про захист осіб у зв'язку з автоматизованою обробкою персональних даних». У деяких країнах це свято називається «Днем конфіденційності». 
Конвенція «Про захист осіб у зв'язку з автоматизованою обробкою персональних даних» стала першим міжнародним зобов'язуючим інструментом у сфері захисту персональних даних, який визначив механізми захисту прав людини на недоторканність його особистого життя, а також надав визначення поняття «персональні дані». 
Основними принципами обробки та захисту персональних даних, пропонованими зазначеної Конвенції, стали сумлінність і законність отримання та обробки персональних даних; зберігання персональних даних для певних і законних цілей і не використання їх способом, не сумісним з цими цілями. 
Захист персональних даних повинна здійснюватися із застосуванням відповідних заходів безпеки, що унеможливлює випадкове або несанкціоноване знищення або випадкову втрату, а також запобігає несанкціонований доступ, модифікацію та поширення персональних даних. 
У зв'язку зі стрімким розвитком інформаційної та телекомунікаційної сфери, з впровадженням нових технологій, поширенням інноваційних, глобалізаційних та інтеграційних процесів, Конвенція стала основою для подальшого розвитку регулювання в сфері захисту персональних даних. 
Міжнародне співтовариство прийшло до висновку, що Конвенція повинна залишитися простим, коротким і технологічно нейтральним інструментом, в той же час визнаючи нові характеристики сучасних і майбутніх технологій. 
Подальший розвиток передбачається в концепції надання згоди на обробку персональних даних, принципи інформованості суб'єктів персональних даних, використання та поширення інформації про особу, поширення обробки даних в знеособленому вигляді, посилення інституційної спроможності уповноваженого органу з захисту персональних даних. 
Основними напрямками вдосконалення законодавства ЄС у галузі захисту персональних даних стане полегшення доступу до власних персональних даних, підвищення рівня відповідальності власників та розпорядників баз персональних даних, зменшення ризиків при поширенні персональних даних мережею Інтернет, надання більших адміністративних повноважень органам з питань захисту персональних даних.

вівторок, 26 січня 2016 р.

ШАНОВНІ БАТЬКИ ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

На підставі Розпорядження Харківського міського голови Г.А. Кернеса від 26.01.2016 р. № 6 «Про призупинення навчально-виховного процесу в навчальних закладах м. Харкова», ураховуючи подання начальника Харківського міського Управління Головного управління Держсанепідслужби у Харківській області від 26.01.2016 № 21.2/306 «Про введення в дію ІІ розділу Комплексного плану заходів по профілактиці і боротьбі з грипом та гострими респіраторними інфекціями на епідемічні сезони 2016-2020 рр. в м. Харкові» у зв’язку з реєстрацією підвищення рівня захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в м. Харкові, з метою запобігання поширенню інфекційних хвороб, усунення небезпечних факторів для населення міста Харкова, на підставі ст. 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», ст. 32 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», керуючись ст.ст.42, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:
1. Призупиняється навчально-виховний процес у загальноосвітніх навчальних закладах м. Харкова всіх типів і форм власності.
З 27 січня 2016 р. до окремого розпорядження.
2. Переноситься на інші терміни проведення масових, дозвільних, розважальних і спортивно-масових заходів та таких, які вимагають переїздів учасників навчально-виховного процесу.
З 27 січня 2016 р. до окремого розпорядження.


В РОЗДІЛІ "БАТЬКАМ"
розміщенні завдання учням 2-9 класів  для самостійного опрацювання  під час призупинення навчально-виховного процесу 


понеділок, 25 січня 2016 р.

Результат майстер класу








Сьогодні відзначають Тетянин день та День студента.

Фото -
Тетянин день — релігійне і народне свято, яке припадає на 25 січня, згідно з григоріанським календарем, один із днів студента.  Це свято назване на честь святої Тетяни - християнської мучениці, яка жила в Римі під час правління імператора Александра Северуса. 12 (25) січня 1755 року, на честь іменин матері Івана Шувалова Тетяни Родіоновни, Єлизавета ІІ підписала указ "Про заснування Московського університету". Оскільки це відбулося в день святої Тетяни, то російські студенти й святкують "Тетянин день" як День студента.
Джерело: fakty.ictv.ua

неділя, 24 січня 2016 р.

Домовик - у слов'янській міфології будинкові парфуми. У старих будинках живе безліч різних духів. Одні - це душі колишніх господарів, інші - просто приблудні духи, зазвичай нешкідливі. Домовик - дух добрий, він дбайливий господар, що допомагає дружній родині. Іноді вредничает, пустує, якщо йому що не до вподоби. Заплітає улюбленим коням гриви, а нелюбимих нищить. Всі будинкові духи служать йому, і якщо не порозумітися з домовиком, то не буде жітья. Духи предків чтились так само під іншим ім'ям "Чуріла" або "щур". У разі будь-якої біди в давнину казали: "Цур, мене захисти"

вівторок, 19 січня 2016 р.

Подія


240 років від дня народження 
Андре Марі Ампера (1775 – 1836),
французького фізика та математика

Народився 22 січня 1775 в Полем біля Ліона в аристократичній родині. Отримав домашню освіту. З 14 років, прочитавши Енциклопедію Д. Дідро і Ж.Д 'Аламбера, захопився природничими науками і математикою, студіював математичні праці Л. Ейлера, Ж. Лагранжа і Бернуллі, а в 18 років - Небесну механіку П. Лапласа і Аналітичну механіку Ж. Лагранжа.
З 1796 Ампер давав уроки в Ліоні з математики, хімії та мов. У 1801 отримав місце викладача фізики та хімії в Центральній школі в Бур-ан-Брес. У 1804 після видання невеликий, але мала успіх роботи Роздуми про математичної теорії ігор (Considеrations sur la thеorie mathеmatique de jeu) і завершення серії експериментів з електричними машинами Ампер поступив на роботу в Ліонський ліцей, а через рік отримав запрошення читати лекції з математики в Політехнічній школі в Парижі.
У 1809 Ампер став професором Політехнічної школи, а в 1814 був обраний членом Академії наук. Тоді ж учений приступив до досліджень зв'язку між електрикою і магнетизмом (це коло явищ Ампер називав електродинамікою).
11 вересня 1820 Ампер був присутній на засіданні Академії, де повідомлялося про відкриття Х. Ерстед дії електричного струму на магнітну стрілку. Провівши відповідні експерименти, вчений вже через кілька днів представив Академії перші отримані їм важливі результати: він сформулював правило для визначення напряму, в якому відхиляється стрілка поблизу провідника зі струмом (правило Ампера), закон взаємодії електричних струмів (закон Ампера). Згодом розробив теорію магнетизму, згідно з якою в основі всіх магнітних взаємодій лежать кругові молекулярні струми (теорема Ампера). Таким чином, він вперше вказав на тісний зв'язок між електричними і магнітними процесами. У 1822 Ампер відкрив магнітний ефект котушки зі струмом - соленоїда.
Помер Ампер в Марселі 10 червня 1836.
http://ua-referat.com



неділя, 17 січня 2016 р.

середа, 13 січня 2016 р.

Зі старим Новим Роком!

Щоб до вашої оселі 
Прибули свята веселі

І принесли вам у хату 
Несподіванок багато:

Одяг весь від кутюр'є, 
З діамантами кольє,

Грошеняток із мільйон 
І похід у спа-салон,

Чоловіка не скупого — 
Бізнесмена молодого,

А маленьких діточок — 
Як на небі зірочок!

Щоб здійснились ці бажання, 
З Новим роком вам вітання!

четвер, 7 січня 2016 р.

Поздоровлення та привітання З Різдвом Христовим!

Відчиняйте двері ясенові,
бо Різдво ступає на поріг
знак добра, господньої любові
в світлі Вифлиємської зорі!
Хай це свято лине в кожну хату,
в кожнім серці свій залише слід
будьте дужі, щирі і багаті
щастя вам і довгих многогих літ!

Правила поведінки на блозі.


1. Приєднатися до "прихильників блогу". 2. Користуватися формою оберненого зв'язку. 3. Надсилати пропозиції, якщо вони є. 4. Будьте чемні.